لوله فلکسی

دريافت قيمت بازگشت

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

لوله فلکسی


امروزه لوله فلکسی مورد توجه کارفرمایان و مهندسان برای پروژه های ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری قرار گرفته است و کاربرد بسیار زیادی دارند. کانال فلکسیبل انواع متنوع زیادی دارد که برای مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. کانال فلکسیبل به علت ساخت سریع و آسان جایگزین بسیار مناسبی برای ورق گالوانیزه می باشد. از جمله مزایای آن وزن کم، بدون لرزش، تولید آسان، مقاوم در برابر آتش، مقاوم در مقابل اشعه UV، هوابندی کامل و عدم وجود درز و ضریب هدایت بسیار کم می باشد.

درباره کانال فلکسیبل
اخیرا با توجه به دشواری در ساخت و اجرای کانال های هوای سنتی و قدیمی در مکان هایی مثل سقف های کاذب و همچنین عدم انعطاف پذیری آنها استفاده از کانال های فلکسیبل رایج شده است زیرا این کانال ها هم حالت ارتجاعی و هم حالت خرطومی دارند. کانال های فلکسیبل در انواع متنوع با مواد اولیه متنوع موجود می باشند که از انواع کانال فلکسیبل  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

    کانال های فلکسیبل فویلی آلومینیومی
    کانال های فلکسیبل برزنتی نخ دار
    کانال های فلکسیبل کومبی با پوشش PVC مشکی
    کانال های فلکسیبل پیش عایق با عایق الاستومری
    کانال های فلکسیبل پیش عایق با عایق پشم شیشه
    کانال های فلکسیبل خرطومی PU
    کانال های فلکسیبل خرطومی مکش با لایه داخلی صیقلی
    کانال های فلکسیبل خرطومی که جنس آنها از  PVC است و همچنین شفاف هستند
    کانال های فلکسیبل که دارای عایقی از جنس پلی استر و فشرده IFD است
    کانال های فلکسیبل معدنی برزنتی
    کانال های با عایق پلی اتن
    کانال های فلکسیبل خرطومی با دمای بالا

کانال فلکسیبل برزنتی
کانال های فلکسیبل برزنتی به دلیل استحکام کششی بالایی که دارند به نسبت سایر کانال ها دارای مقاومت و استحکام بیشتری هستند. از جمله خصوصیات آن سبک بودن و قابلیت انعطاف پذیری خوب آنها می باشد. کانال فلکسیبل برزنتی مقاومت زیادی در مقابل ارتعاش و صوت دارد. ساختار این کانال ها از الیاف پلی استر روکش شده با PVC می باشد که در قطرهای 5 تا 60 سانتی موجود هستند. دامنه دمایی آنها بین -10 تا +60 می باشند. از این کانال ها همچنین برای انتقال گازهای خورنده و بخارهای اسیدی نیز استفاده می کنند.

کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی
کانال های فلکسیبل آلومینیومی انعطاف پذیری بالا و وزن سبکی دارند و در مقابل رطوبت و خوردگی مقاومت و استحکام بسیار خوبی از خود نشان می دهند. کانال های فلکسیبل آلومینیومی همچنین در مقابل شعله آتش مقاوم می باشد و به علت داشتن قابلیت فشرده شدن زیاد کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی، باعث راحتی در بسته بندی و حمل آسان آن می باشد. این کانال ها قابلیت نصب بسیار ساده دارند و از لحاظ قیمت مناسب و مقرون به صرفه هستند و برای مکان های سربسته مناسب می باشند. ساختار این کانال ها از دو لایه فویل آلومینیوم و یک لایه پلی استر و فنر فولادی تشکیل شده است.

این کانال ها در قطرهای 10 تا 45 سانتی در بازار موجود هستند و طول آنها در بسته های 10 متری می باشد. کانال های فلکسیبل فویلی آلومینیومی در بازه های دمایی -20 تا +10 درجه سانتی گراد کاربرد دارند. این کانال ها در مسیرهای رفت و برگشت هوا، انتقال و تخلیه هوای هودها، سرویس های بهداشتی و اگزاست فن ها مورد استفاده قرار می گیرند. کانال های فلکسیبل فویلی آلومینیومی در محیط های تجاری، مسکونی، اداری و ورزشی کاربرد زیادی دارد.

کانال فلکسیبل PVC
این کانال ها ساختاری از جنس PVC نرم و فنر فولادی دارند که در قطرهای 3 تا 90 سانتی موجود می باشند. دامنه دمایی آنها -20 تا +80 است. از جمله مزیت های این نوع کانال می توان به مواردی اشاره کرد: این کانال ها در مقابل واکنش ها و آثار شیمیایی مقاومت خوبی از خود نشان داده اند. دارای استحکام کششی بالایی هستند و هنگام انبساط و انقباض تغییر حالت نمی دهند. مهمترین ویژگی این نوع کانال ها این است که با اتصال فنر به زمین می توان الکتریسیته ساکن را تخلیه کرد. این کانال ها به صورت بی رنگ و به رنگ مشکی موجود می باشند.


کانال فلکسیبل کومبی
کانال های فلکسیبل کومبی جزو پرکاربردترین انواع کانال های فلکسیبل می باشند. از کانال های فلکسیبل کومبی در مسیرهای رفت و برگشت هوا مانند رابط پلنیوم باکس ها و لاین های اصلی کانال هوا استفاده می کنند. این کانال ها قابلیت انعطاف پذیری بسیار خوبی دارند و داشتن استحکام بالا و عمر مفید خوب باعث شده بهترین گزینه برای داکت هوا باشد. کانال های فلکسیبل بسیار سبک و کم وزن هستند که با این حال مقاومت بالایی دارند. از جمله مزایای دیگر کانال های فلکسیبل مقاومت خوب آنها در مقابل رطوبت می باشد.

همچنین در محیط های اسیدی و قلیایی هم مقاومت بسیار خوبی از خود نشان داده اند. کانال های فلکسیبل در مقابل حرارت و رطوبت به عنوان یک عایق استفاده می شوند. این کانال ها به دلیل داشتن خاصیت فشردگی زیاد در بسته های 10 متری به صورت فشرده و متراکم در بازار موجود هستند. نصب راحت کانال های فلکسیبل باعث محبوبیت آنها شده است. این کانال ها به لحاظ داشتن چند لایه، عمر مفید و طولانی نسبت به سایر کانال ها دارند. از کانال های فلکسیبل کومبی به وفور در انواع ساختمان های تجاری، مسکونی و اداری استفاده می کنند. این کانال ها در قطرهای 10 تا 40 سانتی موجود می باشد و دامنه دمایی آنها -20 تا +100 است.

کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری

این کانال ها خاصیت هوا رسانی و عایق بودن را به طور کامل دارند. کانال های فلکسیبل پیش عایق الاستومری روکش آلومینیوم لمینت شده دارند. با ساختار یکپارچه ای که دارند از داکت های بسیار مقاوم هوا می باشند. این کانال ها نیز در عین سبکی قابلیت انعطاف خوبی دارند. این کانال ها از انتقال صوت و زوزه پیشگیری می کنند. دامنه دمایی آنها -30 تا +100 می باشد.

مقایسه کانال فلکسیبل پیش عایق الاستومری با عایق پشم شیشه
یکی از مهمترین مزیت های کانال های فلکسیبل پیش عایق الاستومری نسبت به عایق پشم شیشه ای این است که از لحاظ زیست محیطی پاک بودن آنها است. تنفس مستقیم پشم شیشه باعث سرطان می شود از این رو استفاده از آن توصیه نمی شود. عایق الاستومری مقاومت بسیار بالاتری نسبت به پشم شیشه دارد و نصب آنها نیز آسان تر می باشد و همچنین عمر مفید و طولانی تری دارند. عایق الاستومری به علت ضد آتش بودن کاربرد بیشتری نسبت به عایق پشم شیشه دارد.

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد