عایق الاستومری


 عایق الاستومری یا فوم الاستومری  ایران فلکسیبل Flex

شرکت سامان تهویه ایرانیان ( ایران فلکسیبل) تأمین کننده عایق حرارتی و برودتی عایق الاستومری و عایق حرارتی و برودتی رولی الاستومریک ضدحریق با برند ایران فلکسیبل FLEX از جنس NBR/PVC در ضخامت های 6 الی 25 میلیمتر و مدل های گوناگون از قبیل ساده (بدون روکش)، عایق پشت چسبدار ساده، عایق پشت چسبدار مسلح نخدار، عایق با روکش آلومینیومی 130، 170 مسلح نخدار و 230 میکرون در کشور بوده و موفق به دریافت استانداردها و گواهینامه های معتبر داخلی و خارجی در این زمینه گردیده است.

انواع عایق الاستومریک حرارتی و برودتی یا فوم الاستومری ایران فلکسیبل FLEX 

عایق لوله ای: این عایق ها جهت عایق لوله های فولادی سیاه، گالوانیزه، مسی و پنج لایه از سایز 3/8”  تا  3” استفاده می گردد. شایان ذکر است این فوم های الاستومریک جهت مقاومت در برابر عوامل جوی و ضربات مکانیکی می تواند دارای روکش آلومینیوم با ضخامت های 130، 170 میکرون مسلح نخدار و 230 میکرون باشد. ضخامتهای 130 و 230 میکرون مخصوص فضاهای سرپوشیده و به منظور مقاومت در برابر ضربات مکانیکی بوده و آلومینیوم 170 میکرون مسلح نخدار به دلیل مقاومت بالا در برابر عوامل جوی نظیر نور خورشید، قابلیت استفاده در فضاهای باز و سرپوشیده را داراست و مقاومت بسیار بالایی نیز در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید (UV) و شرایط جوی دارد.
ضخامت های معمول در خصوص عایق های الاستومریک یا عایق الاستومری 10، 13 و 19 میلیمتر می باشد که همانطور که اشاره شد با توجه به شرایط آب و هوایی، دمای سیال و دمای محیط ضخامت های مختلف آن انتخاب می گردد.  این عایقها به شکل شاخه های دو متری بوده که پس از اجرا و تست لوله های تأسیساتی و ایجاد شیار در طول عایق لوله ای، به دور لوله افتاده و با چسب و تیپ درزگیر مخصوص اجرا می گردد.

 

عایق الاستومری

 

انواع فوم های الاستومری یا فوم الاستومریک لوله ای ایران فلکسیبل Flex

عایق های لوله ای ساده:
جهت عایق کاری لوله های سرمایشی و لوله های گرمایشی در فضاهای سرپوشیده به کار می روند.

1- فوم الاستومری روکشدار 130 میکرون:
این عایق ها ساده ترین مدل روکشدار آلومینیومی می باشند و جهت محافظت فیزیکی عایق در فضاهای سرپوشیده استفاده می گردد و مخصوص فضاهای سرباز نمی باشد.

2- عایق الاستومری لوله ای روکشدار مسلح 170 میکرون:
این عایق ها (فوم الاستومریک) به علت الیاف پلی استر به کار رفته در آلومینیوم، دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید و همچنین ضربات فیزیکی می باشند و مخصوص فضاهای سرپوشیده و سرباز هستند که توصیه اکید می گردد در مورد فضاهای سرباز حتما از این مدل استفاده گردد.

3- عایق الاستومری لوله ای روکشدار 230 میکرون:
این عایق ها (عایق الاستومریک) دارای مقاومت بسیار مناسبی در برابر ضربات فیزیکی می باشند و به دلیل زیبایی در اجرا، جهت عایق کاری در فضاهای سرپوشیده به کار می روند و مخصوص فضاهای سرباز نمی باشد.

عایق الاستومریک یا فوم الاستومری رولی ایران فلکسیبل FLEX 

عایق های الاستومریک رولی ایران فلکسیبل Flex در سایز های 6، 10، 13، 16، 19 و 25 میلیمتر موجود می باشد که با توجه به شرایط آب و هوایی و همچنین دمای سیال موجود در خط انتقال، از ضخامت های مورد نیاز استفاده می گردد. شایان ذکر است این عایق ها (عایق الاستومری) دارای مدل های روکشدار آلومینیوم با ضخامت های 130 میکرون و 170 میکرون مسلح نخدار و 230 میکرون می باشند که مدل های 130 و 230 میکرون مخصوص فضاهای سرپوشیده بوده و روکش آلومینیوم مسلح نخدار 170 میکرون مخصوص فضاهای سرباز و سرپوشیده است که به علت الیاف پلی استر به کار رفته در آلومینیوم مقاومت بسیار بالایی در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید و شرایط اقلیمی دارا می باشد.
لازم به ذکر است عایق های رولی جهت عایق کاری لوله های سایز "3 به بالا، کانال های هوا، مخازن، کلکتورهای سرمایشی و گرمایشی، دیوار های ساختمانی و ... به کار می روند. در خصوص کانال های هوا توصیه می گردد به منظور سهولت اجرا از عایق های الاستومری رولی پشت چسبدار استفاده گردد. این عایق ها دارای عرض استاندارد 1 متر بوده و با توجه به ضخامت، دارای طول های متغیر از 8 الی 30 متر می باشد.

 

عایق الاستومری یا فوم الاستومری

 

انواع عایق های الاستومریک یا فوم الاستومری رولی ایران فلکسیبل FLEX

این عایق ها جهت عایق کاری لوله های فولادی سایز "3 به بالا، مخازن، کلکتورهای تأسیساتی، دیوارهای ساختمانی و .... به کار می رود و دارای مدل های ذیل می باشد:

1- عایق های الاستومریک رولی ساده:
این فوم های الاستومری دارای ضخامت های 6، 10، 13، 16، 19 و 25 میلیمتر می باشند و برای عایق کاری در فضاهای سرپوشیده مورد مصرف قرار می گیرد.

2- عایق های الاستومریک رولی پشت چسبدار ساده:
این عایق ها جهت عایق کاری کانال های هوا، مخازن و دیوارهای ساختمانی مناسب بوده و حتما میبایستی در فضاهای سرپوشیده اجرا گردد.

3- عایق های الاستومری رولی پشت چسبدار نخ دار:
این عایق ها مخصوص مواردی میباشد که بار دینامیکی مطرح بوده و سطحی که نیاز به عایق بندی دارد دارای حرکت می باشد که به علت نیاز به مقاومت کششی بالاتر، از الیاف مسلح در ساختار چسب استفاده می گردد.

4- عایق های الاستومری روکشدار 130 میکرون:
این مدل ساده ترین مدل روکشدار آلومینیومی می باشد که جهت جلوگیری از آسیب احتمالی عایق در فضای سرپوشیده استفاده می گردد و قابلیت اجرا در فضاهای سرباز را دارا نمی باشد.

5- عایق های الاستومریک روکشدار مسلح نخدار 170 میکرون:
این مدل با کیفیت ترین مدل عایق با روکش آلومینیومی می باشد و به علت الیاف به کار رفته در ساختار آلومینیم قابلیت اجرا در فضاهای سرباز و سرپوشیده را دارا بوده و توصیه اکید می گردد جهت فضاهای باز حتما از این مدل استفاده گردد.

6- عایق حرارتی روکشدار 230 میکرون:
این مدل عایق دارای مقاومت بسیار مناسبی در برابر ضربات مکانیکی بوده و بعلت ظاهر زیبا و مقاومت بالا جهت فضاهای سرپوشیده توصیه می گردد. یادآور می شود این مدل مخصوص فضاهای سرباز نمی باشد.

 

مشخصات فنی عایق الاستومری

 

مشخصات فنی عایق های الاستومریک یا فوم الاستومری ایران فلکسیبل Flex

- دارای گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی
- دارای استاندارد Class A و Class B1 و Class 0 در مقابل حریق و شعله (کند نسوز)
- ضریب انتقال حرارت حدود   0.032 w/m.°k در دمای 15 درجه سیلسیوس
- دامنه عملکرد دمایی بسیار مناسب (40- تا 120+ درجه سلسیوس)
- دارای چگالی  kg/m365-45
- نرخ جذب آب کمتر از %10 در واحد حجم
- مقدار نفوذ بسیار پایین رطوبت (که عبارت است از مقدار گرم آبی که در واحد زمان و واحد فشار از واحد سطح عایق عبور می کند) که کمتر است از مقدار زیر فاقد مواد سمی و مخرب محیط زیست قابلیت نصب و اجرای آسان با ضخامت های مورد نظرعدم ایجاد حساسیت و مشکلات تنفسی جاذب صدا
-عنوان عایق الاستومریک  ایران فلکسیبل FLEX پشم شیشه پشم سنگ نفوذ آب و رطوبت
- دارای ساختار سلولی بسته (ضد آب و مقاوم در برابر رطوبت) 
- نفوذ پذیری بسیار بالا در برابر آب و رطوبت (از بین می رود) نفوذ پذیری بسیار بالا در برابر آب و رطوبت ریزش ذرات آلاینده و سم
- غیر سمی و بدون ریزش ذرات آلاینده    
- سمی و ریزش آلاینده در محیط  
- سمی و ریزش آلاینده در محیط اشتعال زایی در برابر آتش ضد حریق (دارای تاییدیه و گواهینامه کیفی از وزارت راه و شهرسازی ایران و استاندارد ضدحریق (CLASS B1) نسوزانتشار دود و گازهای سمی عدم انتشار دود و گازهای سمی (HCFC, CFC) عدم انتشار دود    
- عدم انتشار دود ضریب مقاومت در برابر جذب بخار آب بیش از 7000 ایجاد امراض و بیماری برای نصاب و مصرف کننده    
- بدون ایجاد حساسیت و بروز مشکلات تنفسی، ریوی، سرطانی و دوستدار محیط زیست و مناسب جهت استفاده در محیط های گوناگون احتمال ایجاد زمینه مناسب جهت بروز بیماریهای سرطانی، ریوی و تنفسی ایجاد زمینه مناسب جهت بروز بیماریهای سرطانی، ریوی و تنفسی محاسن و ویژگی بارز     
-عایق حرارتی، برودتی و صوتی، محافظت در برابر خوردگی بین لوله و عایق، دامنه عملکرد دمایی بین -40°C  تا 120°C و دارای ظاهری زیبا    
-در برودت بسیار ضعیف و در حرارت عملکردی نسبتا متوسط    
- عایق حرارتی، عایق صوتی ضعیف طول عمر مفید دارای عمر مفید بالای 30 سال کمتر از 3 سال حدودا 5 سال میزان صرفه جویی در مصرف انرژی    
- درصورت استفاده از ضخامتهای مناسب می توان میزان صرفه جویی را تا حد قابل توجهی بهبود بخشید 70 الی 90 درصد 20 تا 40 درصد حدود 50 درصد مقاومت در برابر شرایط نامساعد جوی، رطوبت و اشعه UV خورشید  

 

انواع عایق الاستومری ایران فلکسیبل

 
- مقاومت و استحام بسیار بالا در تمامی موارد به سرعت از بین رفته و خاصیت عایق بودن خود را نیز از دست خواهد داد.   
- عملکرد بسیار ضعیف در برابر شرایط نامساعد جوی، رطوبت و اشعه خورشید تغییر شکل بر روی روکش عایق در صورت وارد نمودن نیرو و ضربه، دوباره به حالت اولیه خود باز می گردد. (انعطاف پذیر، مقاوم و تنوع در انواع روکش آلومینیومی)  درصورت وارد نمودن نیرو و ضربه تغییر شکل داده و ضخامت عایق در آن ناحیه کمتر می شود. در صورت وارد نمودن نیرو و ضربه تغییر شکل داده و ضخامت عایق در آن ناحیه کمتر می شود.
- سرعت در تعمیر و بازسازی نقاط آسیب دیده    
- سرعت بسیار بالا  (تا 10 برابر عایق های سنتی)    
- سرعت پایین در تعمیر و باسازی    
- سرعت پایین در تعمیر و بازسازی

  

image

عایق الاستومری رولی

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

عایق الاستومری لوله ای

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

عایق الاستومری لوله ای ساده

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

عایق الاستومری رولی ساده

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد