عایق الاستومری رولی

بازگشت

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

عایق الاستومری رولی

عایق الاستومری رولی، یکی از انواع عایق های الاستومری حرارتی و یا فوم های الاستومری بوده که در ضخامت های گوناگونی طراحی و تولید می شوند. این نوع از عایق های الاستومری به راحتی نصب می شوند و می توان از آنها هم در فضاهای داخلی و هم در فضاهای خارجی ساختمان ها استفاده کرد.

عایق الاستومری رولی به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فرد خود توانسته است به یکی از جایگزین های بسیار خوب برای عایق های قدیمی، مانند عایق های پشم شیشه تبدیل شود. ساختار سلول بسته این نوع از عایق های حرارتی و برودتی، مانع از اتلاف انرژی و حرارت در ساختمان شده و طول عمر تاسیسات را نیز افزایش می دهد.

در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر این نوع عایق های الاستومری؛ مانند قیمت و مزیت های استفاده از آن بپردازیم.

 

عایق الاستومری رولی

استفاده از عایق الاستومری رولی چه مزیت هایی دارد؟

عایق الاستومری رولی ساختاری انعطاف پذیر، وزن و ضریب انتقال حرارت بسیار پایینی دارد. یکی از مهمترین مزیت های استفاده از این نوع عایق ها، صرفه جویی در هزینه های انرژی و سهولت در نصب می باشد.

مقاومت فوم الاستومری رولی در برابر خوردگی، رطوبت، آتش سوزی، بخار، روغن و مواد شیمیایی بسیار بالا بوده و در زمان نصب آن هیچ گونه حساسیت پوستی و تنفسی برای نصاب و کاربر ایجاد نخواهد شد. نگهداری و نظافت بسیار آسان، از دیگر مزیت های حائز اهمیت این نوع از عایق های الاستومری محسوب می شود. عایق رولی الاستومری از یک پوسته بسیار محکمی برخوردار بوده که از آن در برابر پاره شدن، شرایط سخت محیطی و تماس های خشن محافظت می کند.

از ویژگی های جذاب این نوع عایق داشتن انعطاف پذیری بالا، علی رغم وجود پوسته محکم در اطراف آن می باشد.

مقایسه عایق رولی الاستومری و عایق پشم شیشه

اگر بخواهیم این نوع عایق الاستومری را با عایق سنتی پشم شیشه مقایسه کنیم، باید بگوییم که عایق های رولی با ساختار سلول بسته خود به خوبی می توانند از خود در برابر عوامل گوناگونی مانند آلودگی، رطوبت، خوردگی، گرد و خاک و... مقاومت نشان دهند. این در حالیست که ساختار فیبری و متخلخل عایق پشم شیشه نمی تواند در مقابل نفوذ رطوبت، بخار آب، آلودگی و سایر موارد گفته شده مقاومت کند.

از آنجایی که عایق پشم شیشه نمی تواند در مقابل رطوبت و بخار مقاومت بالایی داشته باشد، بنابراین لازم است در زمان نصب در فضاهای باز بر روی آنها پوشش های آلومینیومی و ضد رطوبت قرار داده شود. یکی دیگر از تفاوت های این نوع عایق حرارتی و برودتی در مقایسه با عایق پشم شیشه در میزان عوارض زیستی و ایجاد انواع بیماری ها می باشد.

لازم به ذکر است که استفاده از عایق های الاستومری هیچگونه عوارضی در پی نخواهد داشت، اما در صورت تماس مستقیم پشم شیشه با چشم، سیستم تنفسی و پوست مشکلات جبران ناپذیری برای افراد ایجاد خواهد شد.

 

قیمت عایق الاستومری

عوامل موثر بر قیمت فوم الاستومری رولی

به طور کلی این نوع عایق الاستومری قیمت مقرون به صرفه تری در مقایسه با سایر عایق های حرارتی و برودتی دارد. میزان ضخامت و دانسیته عایق رولی الاستومری از جمله عواملی هستند که بر روی قیمت آن تاثیر می گذارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت این نوع عایق های حرارتی می توانید با کارشناسان بخش فروش ما در ارتباط باشید تا آنها شما در جریان جزئیات قیمت هر کدام از عایق های حرارتی و برودتی قرار دهند.

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد