عایق الاستومری لوله ای

بازگشت

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

عایق الاستومری لوله ای

عایق الاستومری لوله ای نوعی عایق حرارتی و برودتی می باشد که از آن برای عایق کاری لوله های آب موجود درآپارتمان ها، لوله های سرمایش و گرمایش، لوله های موجود در موتورخانه ها و ... استفاده می شود. عایق های الاستومری لوله ای محصولی جدید و بسیار مناسب تر از پشم شیشه و دیگر محصولات مشابه بوده و مزیت های زیادی در مقایسه با آن ها دارند. عایق های الاستومری لوله ای به شکل عایق الاستومری ساده و روکش دار به بازار عرضه می شوند.

 

عایق الاستومری لوله ای

عایق الاستومری لوله ای

عایق الاستومری لوله ای از عایق های حرارتی و برودتی می باشد که از انجماد در لوله های آب سرد پیشگیری کرده و در لوله های گرمایی نیز از کاهش دما ممانعت می کند. این عایق ها از زنگ شدن لوله های فلزی در شرایط جوی جلوگیری کرده و در برابر ضربات مکانیکی نیز مقاوم هستند. استفاده از عایق های الاستومری در سیستم های گرمایشی و سرمایشی به صرفه جویی انرژی نیز کمک قابل توجهی می کند. از این عایق های لوله ای برای عایق لوله های فولادی سیاه، گالوانیزه، مسی و پنج لایه استفاده می شود. این عایق ها دارای ضخامت های مختلف 10، 13 و 19 میلیمتری می باشند که با توجه به شرایط جوی و دمای موجود از هر کدام از آن ها در شرایط مورد نیاز استفاده می شود. برای بالا بردن مقاومت عایق ها در مقابل شرایط جوی و ضربات از روکش آلومینیومی برای این عایق های لوله ای استفاده می شود. از روکش های آلومینیومی 130 و 230 میکرون در فضاهای سربسته استفاده می شود. در فضاهای باز که نیاز به مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی و اشعه خورشید می باشد از آلومینیوم 170 میکرون استفاده می شود.

مزایای استفاده از عایق های الاستومری لوله ای

عایق های الاستومری لوله ای عملیات نصب و اجرای ساده و راحتی دارند. نگهداری و نظافت عایق های الاستومری نیز به راحتی انجام می شود. این عایق ها وزن کمی داشته و انعطاف بالایی دارند و ضریب انتقال حرارت آن ها پایین می باشد. عایق الاستومری در برابر نفوذ رطوبت، رشد قارچ ها، اشتعال، نفوذ گرد و غبار، روغن و مواد شیمیایی و ... مقاومت زیادی دارد. این عایق ها برای مصرف کننده و نصاب هیچ گونه حساسیتی ایجاد نمی کند. این عایق ها از ایجاد پوسیدگی بین لوله و عایق نیز جلوگیری می نمایند. علاوه بر این استفاده از عایق های الاستومری لوله ای منجر به صرفه جویی انرژی و کاهش هزینه ها می شود.

 

مزایای عایق الاستومری

 

اجرای عایق های الاستومری لوله ای

عایق الاستومری لوله ای به صورت شاخه های دو متری بوده و با ایجاد درز در راستای عایق آن را به دور لوله انداخته و با چسب و درزگیر نصب آن تکمیل می گردد. نحوه ی کار به این صورت است که ابتدا عایق لوله ای مورد نظر را با استفاده از کاتر باز می کنیم. در مرحله ی بعد باید سطح لوله را با چسب مخصوص آغشته کنیم. سپس عایق الاستومری را دور لوله می اندازیم. در انتها نیز درز عایق لوله ای را با همان چسب مخصوص به هم وصل کرده و روی درز را نیز با نوارهای درزگیر مخصوص می پوشانیم. نصب آسان و سرعت بالای این عایق ها یکی از مزیت های مهم استنفاده از آن می باشد.

 

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد