کانال فلکسیبل


 کانال فلکسیبل یا به اصطلاح دیگر آن همان لوله خرطومی (STI) یکی از محصولات کاربردی در حوزه لوازم خانگی، اداری و صنعتی است که امروزه در انواع مختلف میتوان شاهد تولید و عرضه آن در بازار باشیم. در این بخش قصد داریم تا اطلاعاتی را در خصوص این محصول و مزایای خرید آن با شما خوانندگان عزیز و محترم به اشتراک بگذاریم؛ تا پایان این متن همراه ما باشید.

 

کانال فلکسیبل چیست؟

امروزه به منظور سهولت در اجرا و نصب حجم بسیار بالایی از تاسیسات مکانیکی و الکترونیکی در فضای سقف کاذب و همچنین رفع تداخلات موجود در عملکرد هر یک از آن ها از انواع مختلف کانال فلکسیبل خرطومی کمک می گیرند. کانال فلکسیبل یا لوله خرطومی STI یکی از ملزومات اساسی و جایگزینی بسیار مناسب و مطمئن برای کانال کشی انواع مختلف دستگاه های صنعتی نظیر فن کویل های سقفی، داکت اسپلیت، کولرهای آب، کانال های اگزاست و انشعابات کانال های تهویه هوا، پلنیوم باکس ها و ... در ساختمان ها یا برج های مختلف است که البته انتخاب بهترین نوع آن با توجه به کاربردش در شرایط اجرایی پروژه صورت می گیرد.

کانال فلکسیبل چیست؟

دقت داشته باشید که برای نصب و اجرای لوله های خرطومی یا لوله های فلکسیبل بر روی طوقه مورد نظر هر یک از دستگاه های نامبرده شده، به یک بست از جنس استیل و همچنین یک قفل مخصوص از جنس نیکل نیاز می باشد. طول این بست های استیل حدود 30 متر بوده و با توجه به کیفیت بالای آن میتوان به عنوان جایگزین بست های قدیمی (بست های کمربندی) به عنوان جایگزین بست های قدیمی (بست های کمربندی) از این بست ها به منظور اتصال کانال خرطومی به طوقه بهره برد.

 

کاربرد لوله های خرطومی STI

همانطور که اشاره شد؛ لوله خرطومی STI به عنوان یک فناوری نوین و مطمئن یکی از بهترین جایگزین های ممکن برای کانال کشی انواع دستگاه در پروژه های ساختمانی به شمار رفته و در مقایسه با کانال های سنتی و قدیمی گالوانیزه و ... به لحاظ اقتصادی و کاربرد، رتبه بسیار بالاتری را کسب می کنند.

در یک دسته بندی کلی می توان کاربرد اصلی لوله خرطومی و کانال های فلکسیبل STI یا کانال لوله خرطومی عایق دار، کانال لوله کمبی و آلومینیومی فویل دار را برای کانال کشی انواع دستگاه های مختلف در جهت انتقال هوا، تهویه مطبوع، اگزاست فن (تخلیه هوا)، سرمایش و گرمایش و... محسوب کرد. این لوله را بر خلاف کانال های گالوانیزه میتوان برای تمامی بخش ها، سطوح، زوایا و ارتفاع های گوناگون هر یک از ساختمان های زیر به کار گرفت:

کاربرد لوله های خرطومی STI

 • ساختمان ها و برج های مسکونی
 • مجتمع های تجاری _اداری و پاساژها، فروشگاه ها
 • هتل ها و اقامتگاه های مسکونی
 • سالن ها و کارخانه های تولیدی
 • مجموعه ها و مجتمع های ورزشی، استخرها
 • آشپزخانه های صنعتی و صنایع غذایی
 • مجتمع های داروسازی و بیمارستان ها (داروخانه ها، آزمایشگاه ها، مراکز درمانی و محیط های پاک)
 • گلخانه ها، سردخانه ها، انبارها و ...

 

خصوصیات و ویژگی های کانال فلکسیبل

بارزترین خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد کانال لوله فلکسیبل یا کانال خرطومی STI ، لوله خرطومی گرد را میتوان در قالب هر یک از موارد مطرح شده در قسمت ذیل مورد بررسی قرار داد:

جنس مقاوم بدنه کانال خرطومی لوله فلکسیبل

بدنه کانال خرطومی لوله فلکسیبل به منظور جلوگیری از نفوذ نور خورشید و آب از 6 لایه مختلف تشکیل شده است که 2 لایه آن متعلق به روکش آلومینیومی و 4 لایه دیگر نیز مربوط به روکش پلی اتیلن (PET) می باشد. همچنین از یک عایق حرارتی که متشکل از الاستومری، IFD، پشم شیشه یا پلی استر می باشد برای پوشش کامل سطح آن بهره برده اند. بدین ترتیب ساختار کانال فلکسیبل از استحکام و مقاومت بسیار مطلوبی در برابر عوامل بیرونی برخوردار بوده و طول عمر آن نیز به طرز چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

انعطاف پذیری بسیار بالا

بر اساس نقشه اجرایی هر ساختمان و با توجه به خاصیت انعطاف پذیری فوق العاده انواع مختلف کانال فلکسیبل نظیر لوله کومبی و آلومینیومی STI، لوله فلکسی و ... میتوان به راحتی این محصول را در قالب اشکال و فرم های مختلف و دلخواه در آورد. این کار از سویی باعث انبارداری و حمل سریع و راحت تر آن می گردد و از سویی دیگر نیز سرعت نصب و اجرا را افزایش داده و با توجه به حجم بالای تاسیسات می توان فضای بسیار اندک و ناچیز را به واسطه آن اشغال نمود.

صاف و هموار بودن سطح داخلی آن

سطح داخلی صاف و هموار انواع مختلف کانال فلکسیبل باعث شده است که از نفوذ هر گونه گرد و غبار به درون کانال جلوگیری به عمل آورده و سطح داخلی آن همواره پاک و تمیز باقی بماند. از دیگر مزایای این خصوصیت کانال های فلکسیبل میتوان به کاهش هزینه های عملیاتی و افت فشار بسیار ناچیز در آن اشاره کرد .

مقاومت و طول عمر بسیار بالا

مقاومت و طول عمر بسیار بالا
 کانال فلکسیبل

همانطور که اشاره شد جنس آلومینیومی و پلی اتیلن لایه تشکیل دهنده بدنه کانال فلکسیبل باعث مقاومت بسیار بالای این محصول در برابر فشار هوا، نفوذ نور خورشید و ... شده و به طور کل از این محصول در برابر پوسیدگی و یا هر گونه پارگی محافظت خواهد کرد.

عایق حرارتی کانال فلکسیبل

عایق الاستومری و پشم شیشه ضد حریق و نسوز به کار رفته در ساختار لوله فلکسی یا انتقال هوا با ایجاد یک سد مقاومت حراراتی از اتلاف هر گونه انرژی و همچنین ایجاد شبنم بر روی بدنه کانال جلوگیری به عمل خواهد آورد. همچنین از دیگر خصوصیت های این محصول میتوان به عدم فرسایش فیبر و ضد میعان بودن آن اشاره کرد. در یک دسته بندی کلی از انواع عایق مورد استفاده برای کانال فلکسیبل میتوان به عایق های پلی استر فشرده یا همان (IFD)، الاستومری، پشم شیشه کلاس a و پلی استر اشاره کرد.

وزن بسیار سبک  کانال فلکسیبل

وزن بسیار سبک کانال های فلکسیبل که به نام های مختلفی چون (لوله خرطومی برزنتی و لوله فلکسیبل کمبی) نیز شناخته می شود از دیگر خصوصیات این محصول به شمار می آید. این ویژگی های منحصر به فرد باعث شد که دیگر زمان حمل و نقل و یا نصب و اجرا مشکلی پیش نیاید و تمامی کارها خیلی راحت و با سرعتی بسیار بالا انجام گیرد. همچنین عدم نیاز به ساپورت یا نگهداری به دلیل صرفه جویی در زمان و هزینه های نصب کانال از دیگر امتیازات این ویژگی محسوب می شود.

نصب و اجرای سریع و آسان کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل همانطور که در قسمت های قبل نیز به آن اشاره شد از وزنی بسیار سبک و انعطاف پذیری بالا برخوردار بوده و همین عوامل باعث شده است که نصب و اجرای این محصول در مقایسه با ورق های سنتی و قدیمی گالوانیزه بسیار راحت و سریع تر از قبل باشد. به بیان دیگر اجرای انواع مختلف لوله های فلکسیبل نظیر داکت فلکسیبل STI با عایق حرارتی و آنتی باکتریال علاوه بر نصبی راحت و منظم در صرفه جویی زمان نیز موثر واقع خواهد گشت.

تعمیر و بازسازی راحت کانال های آسیب دیده

اگرچه لوله های خرطومی از مقاومت و طول عمر مفید بسیار بالا برخوردار بوده، اما در صورتی که تمام یا بخشی از کانال فلکسیبل انتقال هوا بر اثر عوامل مختلف دچار آسیب و هر گونه مشکل احتمالی گردد؛ بدون صرف هیچ گونه هزینه اضافی و به راحتی میتوان آن را تعمیر نمود.

سهولت در نحوه برش قطعات و اجرای آن

این محصول را در مقایسه با کانال های قدیمی و سنتی گالوانیزه می توان به راحتی و با کمک ابزارهایی ساده در ابعاد و اندازه دلخواه خود شکل یا برش داد. از جمله ابزارهای ساده و کاربردی که برای برش کانال فلکسیبل عایق دار، کومبی، آلومینیومی و اسپرال بکار گرفته می شود، شامل کانال های قدیمی و سنتی گالوانیزه قیچی، کاتر، تیغ موکت بری می باشد.

قیمت مقرون به صرفه کانال فلکسیبل

نصب و اجرای کانال فلکسیبل به لحاظ اقتصادی و در مقایسه با ورق های سنتی و قدیمی گالوانیزه، از هزینه ای بسیار پایین برخوردار بوده و می توان انواع مختلف آن را در متراژ دلخواه خود با قیمتی مقرون به صرفه از بازار تهیه کرد. شاید بتوان علت هزینه پایین که کانال فلکسیبل یا کانال لوله خرطومی انتقال هوا را در نحوه اتصال راحت آن با کمک یک قفل به طوقه بیان کرد. بعبارتی دیگر احتیاجی به خم نمودن و یا فرم شکل دادن به لوله برای اتصال آن همچون لوله های قدیمی وجود دارد.

 

کانال های فلکسیبل خرطومی  ایران فلکسیبل و تولید آن در کشور

کانال های فلکسیبل خرطومی ایران فلکسیبل و تولید آن در کشور

در دنیای مدرن امروز ساختمان ها حجم بالایی سیم را مصرف می کنند بنابراین جهت محافظت، افزایش عمر و کاهش هزینه های مربوطه، تاسیسات نیازمند کانال هایی به نام کانال فلکسیبل می باشد کانال فلکسیبل در انواع گوناگونی طراحی و تولید می شوند که هر کدام دارای فواید و مزایای گوناگونی برای مصرف کننده می باشند.
شرکت ایران فلکسیبل از سال 1388 تاکنون در زمینه کانال های فلکسیبل خرطومی انتقال هوا (لوله خرطومی فلکسیبل) مشغول به فعالیت بوده و در همین راستا موفق به تولید انواع کانال های فلکسیبل خرطومی با برند تجاری ایران فلکسیبل در کشور گردیده است و هم اکنون در کارخانه خود و در فضایی بالغ بر 3.000 مترمربع واقع در شهرک صنعتی شمس آباد قادر به تولید نمودن روزانه بیش از 4.000 مترطول از کانال های فلکسیبل خرطومی (لوله های فلکسیبل انتقال هوا) در سایزها و مدل های گوناگون (از سایز "3 الی "24) می باشد.
این شرکت نیز توانایی تولید کانال های فلکسیبل لوله خرطومی (لوله های خرطومی انتقال هوا) با هر نوع و مدل پیشنهادی از سوی کارفرمایان و مشتریان محترم را دارد. 

 

متعلقات و لوازم جانبی کانال خرطومی STI

به طور کلی برای اجرا و نصب کانال فلکسیبل به متعلقات و لوازم جانبی متعددی نیاز است که از جمله آن ها می توان به طوقه اتصال برای برقراری ارتباط بین دو کانال، قفل استیل مخصوص (50 عددی)، تبدیل گرد؛ بست های استیل 30 متری مخصوص (Clamp) و همچنین پلنیوم باکس، تبدیل، نوار درزگیر آلومینیومی مسلح نخ دار و ساده اشاره کرد.

 

طریقه نصب و اجرای کانال خرطومی فلکسیبل

بر اساس نقشه اجرایی ساختمان مورد نظر کلیه ابعاد جهت نصب و اجرای کانال خرطومی فلکسیبل برآورد شده و سپس لوازم و متعلقات مورد نیاز آن را تهیه می کنیم. در مرحله بعد با کمک قیچی یا کاتر (تیغ موکت بری) شروع به برش کانال فلکسی خرطومی یا نام های دیگر آن نظیر کانال خرطومی کومبی، کانال فلکسیبل عایق دار و کانال آلومینیومی، برزنتی و کومبی STI در ابعاد دلخواه کرد و طوقه ای را دور آن خواهیم انداخت.

بعد از نصب طوقه نوبت به قرارگیری بست کمربندی از جنس استیل در محل تعبیه شده خود می رسد.

در نهایت با محکم کردن این بست به وسیله قفل مخصوص اتصال از یک طرف کانال فلکسیبل برقرار شده و برای طرف دیگر نیز به همین منوال کار کانال کشی را اعمال باید کرد.

 

مزایای خرید و استفاده از کانال فلکسیبل

مزایای خرید و استفاده از کانال فلکسیبل

این نوع کانال های انتقال هوا (کانال لوله فلکسی) از امتیازات و مزایای بیشماری نسبت به کانال های قدیمی برخوردار بوده که مزایای خرید انواع مختلف کانال فلکسیبل را میتوان به صورت موارد ذیل مطرح کرد:

نصب و اجرای سریع و آسان کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل همانطور که در قسمت های قبل نیز به آن اشاره شد از وزنی بسیار سبک و انعطاف پذیری بالا برخوردار بوده و همین عوامل باعث شده است که نصب و اجرای این محصول در مقایسه با ورق های سنتی و قدیمی گالوانیزه بسیار راحت و سریع تر از قبل باشد. به بیان دیگر اجرای انواع مختلف لوله های فلکسیبل نظیر داکت فلکسیبل STI با عایق حرارتی و آنتی باکتریال علاوه بر نصبی راحت و منظم در صرفه جویی زمان نیز موثر واقع خواهد گشت.

سرعت عمل در تعمیر کانال های آسیب دیده و بازسازی آن ها

اگرچه لوله های خرطومی از مقاومت و طول عمر مفید بسیار بالا برخوردار بوده، اما در صورتی که تمام یا بخشی از کانال فلکسیبل انتقال هوا بر اثر عوامل مختلف دچار آسیب و هر گونه مشکل احتمالی گردد؛ بدون صرف هیچ گونه هزینه اضافی و به راحتی میتوان آن را تعمیر نمود.

سهولت در نحوه برش قطعات و اجرای آن

این محصول را در مقایسه با کانال های قدیمی و سنتی گالوانیزه می توان به راحتی و با کمک ابزارهایی ساده در ابعاد و اندازه دلخواه خود شکل یا برش داد. از جمله ابزارهای ساده و کاربردی که برای برش کانال فلکسیبل عایق دار، کومبی، آلومینیومی و اسپرال بکار گرفته می شود، شامل کانال های قدیمی و سنتی گالوانیزه قیچی، کاتر، تیغ موکت بری می باشد.

قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه

نصب و اجرای این نوع لوله به لحاظ اقتصادی و در مقایسه با ورق های سنتی و قدیمی گالوانیزه، از هزینه ای بسیار پایین برخوردار بوده و می توان انواع مختلف آن را در متراژ دلخواه خود با قیمتی مقرون به صرفه از بازار تهیه کرد. شاید بتوان علت هزینه پایین که کانال فلکسیبل یا کانال لوله خرطومی انتقال هوا را در نحوه اتصال راحت آن با کمک یک قفل به طوقه بیان کرد. بعبارتی دیگر احتیاجی به خم نمودن و یا فرم شکل دادن به لوله برای اتصال آن همچون لوله های قدیمی وجود دارد.

دیگر مزایای خرید کانال فلکسیبل STI

از دیگر مزایا و امتیازات کانال فلکسیبل برای انتقال هوا در دستگاه های مختلف تاسیساتی می توان به موارد مطرح شده در قسمت ذیل اشاره کرد :

 • خاصیت ضد حریق و نسوز بودن بدنه آن به دلیل استفاده از عایق پشم شیشه و پلی استر در ساختار داخلی آن و عدم نیاز به عایق کاری مجدد بعد از نصب آن بر خلاف کانال های گالوانیزه
 • حداقل میزان هدر رفت انرژی به علت عایق بکار رفته در کانال لوله خرطومی انتقال هوا
 • برخورداری از خاصیت عایق صوتی در جهت کاهش چشمگیر صدای حاصل از جریان هوا به داخل کانال و محیط پیرامون آن
 • ظاهر و بدنه ای زیبا
 • وزن بسیار سبک و حجم اندک آن
 • عدم تشکیل شبنم بر روی بدنه داکت
 • خاصیت آنتی باکتریال
 • برخورداری از چندین استاندارد و گواهینامه معتبر داخلی و خارجی
 • کاهش افت فشار به دلیل سطح صاف و همواره مقطع دایره ای این نوع از کانال ها بر خلاف مقطع چهارگوش کانال های گالوانیزه
 • اشغال فضای کم و امکان عبور از فضاهای سخت و دشوار
 • مقاوم و دارای طول عمر بیش از 30 سال
 • و ...

 

 

دلایل عدم استفاده از کانال های سنتی گالوانیزه و معایب آن

در یک جمع بندی کلی از آنچه که تاکنون درباره خصوصیات و مزایای کانال فلکسیبل STI گفته شد، میتوان معایب کانال های سنتی و قدیمی را به این صورت عنوان نمود که نصب این نوع کانال ها هم به لحاظ زمان و هم هزینه اصلا مقرون به صرفه نبوده و اجرای آن بسیار وقت گیر و زمان بر خواهد بود. از سویی دیگر استفاده از کانال های گالوانیزه معمولا برای ساختمان هایی که با محدودیت فضا مواجه بوده و سطوح مختلف آن از نظر ارتفاعی یکسان نیست، توصیه نمی شود.

تعمیر و بازسازی آن ها نیز بسیار زمان بر بوده و طول عمر مفید آن نیز بسیار اندک است، چرا که این نوع لوله ها به راحتی در برابر رطوبت زنگ زده و پوسیده می شوند. همانطور که در قسمت های قبل اشاره شد؛ برای جلوگیری از اتلاف انرژی لازم است که مجدد این نوع کانال ها را بعد از نصب عایق کاری کرد که انجام این کار از نظر اقتصادی اصلا مقرون به صرفه به نظر نمی رسد. در کانال های گالوانیزه برخلاف کانال های فلکسی بل به متعلقاتی نظیر فلنج، آهن آلات و ساپورت گیری و ... نیاز است. از دیگر معایب این نوع کانال ها شامل هر یک از موارد ذیل می باشد:

 • عدم امکان استفاده از کانال های گالوانیزه در تمامی سطوح از جمله سطوح با اختلاف ارتفاع به دلیل وزن بالا و انعطاف پذیری به نسبت کم آن
 • حجم بالا و عدم نگهداری راحت از آن در انبار
 • عدم برخورداری از عایق صوتی و ایجاد صدای ناهنجار هنگام عبور جریان هوا در داخل کانال و محیط پیرامون
 • امکان نفوذ آب و انحلال آن با عایق دور کانال
 • عدم صرفه اقتصادی به لحاظ قیمت بالای خرید آن، هزینه دستمزد برای نصب و اجرا، تامین عایق مورد نیاز برای پوشش سطوح بیرونی و ...

 

انواع کانال های فلکسیبل از نظر شکل ظاهری

1- مزایا و معایب کانال های چهارگوش:
در خصوص مزایا می توان به عدم نیاز تجهیزات گران قیمت، سرعت بالا در اجرا، سهولت در طراحی و قیمت بسیار مناسب اشاره کرد. و در مقابل دارای معایبی مانند: کمبود فضا، وزن سنگین و احتمال نفوذ گرد و غبار به داخل کانال اشاره کرد.

2- مزایا و معایب کانال های گرد:
ظاهر گرد این نوع کانال ها سبب برتری آنها در مقایسه با کانال های چهارگوش می باشد در حقیقت این دسته فروش بسیار بیشتری در مقایسه با کانال های چهار گوش دارد و این تفاوت به دلیل مزایای فراوان در مقابل معایب اندک می باشد.
در خصوص مزایا می توان به مواردی چون: وزن و حجم بسیار اندک، ظاهر زیبا و مستحکم، تنوع در جنس استیل و آلومینیوم، عدم نیاز به بست و آویز در مقایسه با کانال های چهارگوش، کاهش صدا در حمل و نقل، عدم افت فشار و غیره اشاره کرد.
کانال های گرد دارای هزینه بالا، سرعت عمل پایین و تعمیرات بسیار سخت می باشد که این سه مورد در این نوع کانال عیب و چالش محسوب می شود. 

 

خرید کانال فلکسیبل از ایران فلکسیبل

شرکت ایران فلکسیبل با تولید 2 برند از کانال های فلکسیبل یا لوله های فلکسیبل در کشور ضمن ایجاد نمودن تنوع در انتخاب کانال های فلکسیبل داکت اسپیلت (لوله فلکسی یا لوله خرطومی – کانال فلکسیبل انعطاف پذیر) توانسته است با قیمت های مناسب همراه با کیفیت بالا، نقش مهمی را در تصمیم گیری شرکت ها، پروژه ها، مشتریان و محترم و ... جهت انتخاب و خرید ایفا نماید.

این شرکت کانال های فلکسیبل خرطومی داکت اسپیلت (لوله خرطومی انعطاف پذیر هوا یا لوله فلکسیبل قابل انعطاف) خود را برندهای تجاری ایران فلکسیبل و ECO FLEX در بازار عرضه می نماید. برند ایران فلکسیبل دارای قیمت و کیفیت بسیار مناسب و برند اصلی این شرکت بوده و برند ECO FLEX نیز دارای قیمت های بسیار مناسب همراه با کیفیت مورد تایید از سوی این شرکت می باشد.


شرکت ایران فلکسیبل (ایران فلکسیبل) بسیاری از پروژه های بیمارستانی، فرودگاه ها، مراکز و مجتمع های اداری و تجاری، تفریحی و فرهنگی، دانشگاه ها، وزارت خانه و ... را در سطح کشور تأمین و انجام داده است که همگی آن ها از پروژه های عظیم، ملی و معتبر کشور بوده و می توان به پاره ای از این پروژه ها در ذیل اشاره نمود:

- بیمارستان اعصاب و روان شیراز
- بیمارستان شریعتی تهران
- بیمارستان شهید باهنرکرج
- بیمارستان فیروزآبادی شهرری
- بیمارستان کودکان مفید تهران
- بیمارستان شهید رجایی کرج
- بیمارستان شهداء تجریش
- بیمارستان ضیائیان اسلام شهر
- شرکت داروسازی هریس نائین
- شرکت داروسازی نانو ژاو دارو
- کارخانه داروسازی داروپخش
- شرکت پارس دارو
- شرکت داروسازی ارس بازار
- فرودگاه بین المللی امام خمینی
- هتل بین المللی اسپیناس تهران
- هتل پارس اهواز
- هتل بین المللی پالاس کیش
- هتل لوتوس کیش
- بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی
- بیمارستان تخصصی 200 تختخوابی نور شهریار
- بیمارستان تخصصی 160 تختخوابی لاهیجان
- بیمارستان فوق تخصصی میلاد تهران
- بیمارستان فوق تخصصی باهر (خ جمهوری)
- بیمارستان طالقانی ولنجک
- بیمارستان فوق تخصصی قلب جماران
- بیمارستان تخصصی مطهری تهران
- بیمارستان فوق تخصصی امام رضا (ع)
- پروژه تجاری و تفریحی نگین مازندران
- پروژه فرهنگی و تفریحی باغ موزه تهران
- پروژه تجاری، تفریحی کوروش تهران
- پروژه بزرگ تجاری و تفریحی پالادیوم
- پروژه تجاری و اداری رویال سعادت آباد
- پروژه تجاری و تفریحی سون سنتر تهران
- پروژه تجاری و تفریحی سون سنتر اصفهان
- پروژه تجاری و تفریحی سون سنتر کرمان
- برج های طلایی کیش

image

کانال فلکسیبل خرطومی آلومینیومی ساده

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

کانال فلکسیبل خرطومی کومبی با روکش pvc

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

کانال فلکسیبل خرطومی برزنتی مسلح نخدار

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد