لوله فلکسی فلزی بدون روکش

بازگشت

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

لوله فلکسی فلزی بدون روکش

لوله فلکسی نوعی لوله است که از ورق گالوانیزه به صورت دایره هایی در کنار هم تولید می شود. این نوع لوله دارای انعطاف بسیار بالا در هنگام استفاده می باشد. شکل ظاهری این لوله شبیه فنر بوده و دارای کاربرد در بسیاری از صنایع می باشد. در این مقاله به ویژگی های لوله فلکسی فلزی بدون روکش خواهیم پرداخت.

لوله فلکسی

پیشرفت تکنولوژی درساخت تجهیزات مختلف در بسیاری از صنایع باعث افزایش بازدهی شده است. ساخت تجهیزات مقاوم در برابر انواع مختلف آسیب ها و بالا بردن عمر آن ها در صنعت ساختمان نیز یکی از این موارد است.

در گذشته از لوله ها فلزی در مصارف مختلف استفاده می شد. این لوله ها در اثر شرایط محیطی و جوی به سرعت دچار آسیب شده و هزینه تعمیر و نگهداری سنگین بر دوش مصرف کننده قرار می داد. اما با تولید لوله فلکسی با مواد اولیه مرغوب و با کیفیت و عمر طولانی استفاده از این محصول در سیستم های برق کشی ساختمان ها و یا صنایع بسیار مورد توجه قرار گرفت.

این لوله ها دارای ویژگی ها و مزایایی بسیاری بود که باعث محبوبیت این محصول در میان مصرف کنندگان می شد.

ویژگی های لوله فلکسی فلزی بدون روکش

لوله خرطوی فلزی بدون روکش یا لوله های فلکسی به علت شکل ظاهری دارای توانایی مشخص نمودن حرکت سیم ها در طی مسیر است.

از دیگر ویژگی های این نوع لوله فلکسی می توان به:

مقاومت در برابر چرخش کابل در زمان نصب
مقاومت زیاد در برابر نور خورشید
طول عمر بالا
عدم نفوذ رطوبت
سادگی در نصب
وزن بسیار کم
اشاره نمود. لوله فلکسی ازسه لایه تشکیل شده است. دو لایه آن از آلومینیوم لمینیت تولید و لایه میانی نیز از نوعی عایق از جنس پلی اتیلن است. این لایه کمک می کند تا در صورت بروز آتش سوزی حرارت از لوله خارج شده و مانع از آتش سوزی در کابل می شود.

 

موارد استفاده لوله فلکسی

 

موارد استفاده

موارد استفاده لوله های فلکسی بسیار زیاد است. به علت افزایش محبوبیت و بازدهی کار و همچنین نصب آسان این لوله موارد استفاده از آن نیز به طور چشمگیری افزایش یافته است. از جمله مکان های مورد استفاده لوله فلکسی می توان به این مواد اشاره نمود.

پروژه های عمرانی و مسکونی

مکان هایی که امکان آسیب دیدگی کابل های برق بسیار زیاد است.
حفاظت و مراقبت از پوشش کابل دروبین مدار بسته.
سیستم داکت اسپیلت برای کانال کشی. 

انواع لوله فلکسی بدون روکش

لوله ای فلکسی بدون روکش به علت بازدهی بالا بیشتر در محیط های داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع لوله به چند نوع مختلف تقسیم می شود. که هر کدام از این نوع دارای کاربرد ویژه و مزایایی منحصر به فرد است.

لوله های فلکسی برزنتی

در این نوع لوله از یک لایه برزنت در هنگام تولید استفاده شده است. این لایه باعث انعطاف در لوله فلکسی و نصب آسان آن می شود. مقاومت در برابر ضربه و اتعاش از ویژگی های این نوع لوله فلکسی است. از این نوع برای تخلیه هوا و یا گرد و غبار استفاده می شود.

لوله های فلکسی آلومینیومی

لایه ها در این نوع لوله فلکسی از دولایه آلومینیوم و یک لایه میانی پلی استر تشکیل شده است. از مزایای این نوع می توان به مقاومت در برابر رطوبت بالا و شعله، وزن کم، نصب آسان و انعطاف بالا اشاره نمود. از این لوله در سیستم های مکنده و دمنده استفاده می شود.

لوله های فلکسی کمبی

این نوع از دو لایه تشکیل شده است. لایه رو از جنس پی وی سی و به رنگ مشکی است و لایه داخلی از آلومینیوم تولید می شود. این نوع نیز در سیستم دمنده و مکنده کاربرد دارد.

 

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد