طریقه نصب کانال فلکسیبل

طریقه نصب کانال فلکسیبل

طریقه نصب کانال فلکسیبل بسیار آسان و سریع می باشد چرا که این مدل از کانال به داشتن چنین ویژگی منحصر به فردی شهرت دارند. شما نیز میتوانید با تهیه و آماده کردن وسایل مورد نیاز و دنبال کردن هر کدام از گام های نصب کانال فلکسیبل در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به نصب آن داشته باشید البته می توانید از همکاران با تجربه ما نیز برای این منظور در تماس باشید.

 

کانال فلکسیبل

کانال های فلکسیبل یا همان کانال های خرطومی هوا یکی از پرکاربردترین محصولاتی می باشد که در سال هی اخیر مورد استفاده قرار گرفته و امروزه نیز بسیاری از شرکت ها به دنبال طراحی و تولید انواع بسیار مختلفی از این کانال ها هستند. از مهمترین و اصلی ترین ویژگی های کانال فلکسیبل می توان به مواردی از جمله سبکی وزن، انعطاف پذیری بسیار بالا، سهولت و سرعت نصب اشاره نمود و شما می توانید استفاده از این دل از کانال ها را در بسیاری از ساختمان های مسکونی و اداری مشاهده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از فوم های فنولیک در هر دو طرف این مدل از کانال ها سبب شده است که در پاسخ به سیستم انتقال هوا بسیار موفق عمل نموده و یکی از پرفروش ترین کانال های انتقال جریان هوا به شمار بیاید. اگر شما نیز قصد خرید را دارید و به دنبال طریقه نصب کانال فلکسیبل هستید می توانید ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار جالبی را در این خصوص به دست بیاورید.

 

کانال های فلکسیبل ایران فلکسیبل

 

وسایل مورد نیاز در طریقه نصب کانال فلکسیبل

توجه داشته باشید که طریقه نصب کانال فلکسیبل یکی از مهمترین مواردی می باشد که بایستی در این فرایند نهایت دقت و توجه را داشته باشید چرا که در غیر اینصورت مجبور خواهید بود تا هزینه های بسیار بیشتری را پرداخت نمایید. به همین جهت از افراد مجرب و متخصص در این حوزه استفاده کرده و برای این منظور نیز می توانید همین حالا با همکاران ما تماس حاصل کنید. از مهمترین و ضروری ترین وسایل مورد نیاز در طریقه نصب کانال فلکسیبل می توان به پیچ گوشتی، انبردستی، بست کمربندی پلاستیکی، چسب ماستیک، کاردک، چاقوی مخصوص، سیم چین، چسب داکت و دستکش اشاره نمود. البته اگر قصد دارید تا همکاران ما اقدام به نصب کانال فلکسیبل شما داشته باشند دیگر نیازی به تهیه و آماده کردن این وسایل ندارید چرا که همکاران ما جعبه ابزار مخصوص نصب را به همراه خواهند داشت. توجه داشته باشید که در طریقه نصب کانال فلکسیبل نیاز به تعیین و مشخص نمودن ابعاد هستید که برای این منظور نیز می توانید محاسبات مهندسی را انجام دهید و با دوستان ما در تماس باشید. بسیاری از افراد به کوچکترین نکات در نصب کانال فلکسیبل توجه نمی کنند و همین امر سبب می شود تا هزینه های اضافه تری را متحمل شوند که بارزترین نمونه های آن نیز بالا بودن رقم قبض برق خواهد بود.

 

مراحل و طریقه نصب کانال فلکسیبل

در این بخش از مقاله پیش روی شما قصد داریم تا در مورد مراحل و طریقه نصب کانال فلکسیبل توضیحاتی را به حضورتان ارائه دهیم. مراحل و گام های نصب کانال فلکسیبل به شکل زیر می باشد:
- در مرحله اول سعی کنید تا به شکل درست و صحیح فاصله بین خروجی کانال و پلنیوم باکس را مورد اندازه گیری قرار دهید و سپس کانال مذکور را به کمک سیم چین و چاقو برش داده و اندازه مورد نیاز خود را جداسازی کنید.
- برای نصب کانال فلکسیبل بایستی لایه داخلی آن را در حدود 10 اینچ به سمت بیرون بکشید که برای این منظور نیز می توانید لایه خارجی کانال مذکور را عقب کشیده و با کمک بست لایه داخلی را جمع کنید و لایه بیرونی را به حالت عادی خود رها نمایید.
- به کمک چسب ماستیک اطراف پلنیوم باکس را چسب کاری نموده و لایه داخلی کانال فلکسیبل را به دور این چسب بکشید تا به شکل احسن اتصال داشته باشد.
- از بست فلزی برای اتصال بهتر و بیشتر لایه داخلی با پلنیوم باکس استفاده کنید که برای محکم کردن بست فلزی نیز می توانید از پیچ گوشتی استفاده کنید و بست را به کمک کمربند پلاستیکی در محل با انبردست محکمتر نمایید.

 

مراحل نصب کانال فلکسیبل

 

دیگر مراحل نصب کانال فلکسیبل

- لایه بیرونی کانال را که جمع کردید را باز نمایید تا به شکل کامل با باکس همپوشانی داشته باشد و از چسب داکت نیز برای اتصال باکس و لایه بیرونی کانال استفاده داشته باشید.
- قسمت دیگر کانال فلکسیبل را در محل خروجی قرار دهید و برای جلوگیری از اتلاف انرژی می توانید کانال را به شکل کامل کشیده و مانع از خم با آویزان شدن آن باشید. اگر طول کانال از یک متر فراتر رفت می توانید از یک بست فلزی برای نگه داشتن کانال مذکور استفاده داشته باشید.
- در صورت مشاهده هرگونه طول اضافه از کانال می توانید آن را برش داده و سر کانال را طبق دستور عمل ارائه شده در محل اتصال محکم تر نمایید.
توجه داشته باشید که طریقه نصب کانال فلکسیبل در حالت کلی امری بسیار آسان و بدون دردسر می باشد به شرطی که شما بتوانید به تمام نکات و دستورالعمل ها نهایت دقت را داشته باشید. بی شک شما می توانید بعد از چند بار نصب کانال فلکسیبل به یکی از ماهرترین افراد در این زمینه تبدیل شوید.

 

نکات مورد توجه در نصب کانال های فلکسیبل

توجه داشته باشید که برای نصب کانال های فلکسیبل بایستی یک سری نکات بسیار مهم را در نظر داشته باشید تا بتوانید بدون بروز مشکلی اقدام به نصب داشته و از اتلاف انرژی برق نیز صرفه جویی کنید. از مهمترین نکات مورد توجه در طریقه نصب کانال فلکسیبل می توان به موارد زیر اشاره نمود:
- برای رعایت ایمنی کار خود حتما از دستکش استفاده نمایید.
- توجه داشته باشید که استفاده از کانال فلکسیبل با طول بیشتر از دو طبقه توسط دستورالعمل های آتش نشانی ممنوع اعلام شده است.
- در نصب کانال های فلکسیبل توجه داشته باشید که این کانال در فاصله 10 سانتی متری از تجهیزات گرم مانند بویلر و کوره نصب شود و از دمای بالای 120 درجه سانتی گراد به دور باشد. چرا که در این صورت آسیب های جدی به این کانال ها وارد خواهد شد.

 

آیتم های مهم در نصب کانال های فلکسیبل

از مهمترین آیتم های مورد توجه در کانال فلکسیبل می توان به موارد زیر اشاره کرد:
- رابط: برای اتصال لایه های بیرونی و داخلی از محکم ترین مرغوب ترین رابط ها استفاده کنید.
- بست فلکسیبل: نقش بسیار زیادی را در اتصالات کانال ایفا می کند.
- ساپورت: استفاده از ساپورت مانع ار پارگی و تخریب در کانال خواهد شد.
- قطعات و اتصالات: از با کیفیت ترین زانو، ورق گالوانیزه و دریچه ها استفاده کنید.

 

خرید انواع کانال های فلکسیبل

 

انواع کانال فلکسیبل: طریقه نصب کانال فلکسیبل

در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره شد که امروزه استفاده بسیار زیاد از کانال های فلکسیبل سبب شده است تا بسیاری از شرکت ها به دنبال طراحی انواع بسیار گوناگونی از این محصولات باشند که هر کدام نیز دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که از مهمترین این محصولات تولید شده می توان به کانال فلکسیبل خرطومی، کانال فلکسیبل با عایق پلی اتیلن، کانال فلکسیبل معدنی برزنتی، کانال فلکسیبل فویلی آلومینیومی، کانال فلکسیبل با عایق الاستومری و کانال فلکسیبل با عایق پشم شیشه اشاره نمود. شما نیز می توانید با توجه به کاربرد و ویژگی های هر کدام از انواع مختلف کانال های فلکسیبل، اقدام به خرید یکی از بهترین انواع آن داشته و با توجه به طریقه نصب کانال فلکسیبل، به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به نصب آن نیز داشته باشید.

آیا مایل هستید مشاوران ما با شما تماس بگیرند ؟

اینجا اقدام نمایید

لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد