کانال فلکسیبل هوا و مزایای استفاده از آن

کانال فلکسیبل هوا و مزایای استفاده از آن

کانال فلکسیبل یک لوله جهت تهویه هوا است که توانسته است برای تهویه راحت تر هوا در انواع پروژه های ساختمانی استفاده شود این کانال فلکسیبل توانسته است با قدرت ها و مزایایی که دارد به سرعت محبوب شده و در بسیاری از مکان های سخت که امکان استفاده از لوله های سخت نیست با استفاده از لوله های دارای انعطاف به آسانی و زیبایی پروژه را راه اندازی نمود.

 

مزایای کانال فلکسیبل

کانال های فلکسیبل در بسیاری از موارد کارایی دارد. با توجه به اینکه لوله های خرطومی فلکسیبل قادر به انعطاف پذیری خاصی هستند در مکان هایی که دارای ارتفاع بلند هستند یا شرایط محیطی خاص دارند می توانند به خوبی نقش آفرینی نمایند. چرا که این کانال ها وزن کمی دارند و به راحتی فشرده می شوند و می توان به راحتی حمل نمود. از طرفی قدرت خوبی در برابر فشار، دما و حرارت دارند. در کل می توان مزایای کانال فلکسیبل را به موارد زیر تقسیم نمود:

 

کانال فلکسیبل

 

مهم ترین مزایای کانال فلکسیبل شامل موارد زیر است:

1-    انعطاف پذیری بالا: انعطاف پذیری کانال فلکسیبل باعث می شود در هر قسمتی بتوان از آن استفاده نمود. به طور مثال در گوشه هایی که زاویه دار هستند استفاده از کانال فلکسیبل می تواند اثربخش باشد.

2-    دارا بودن وزنی سبک: داشتن وزنی سبک برای این کانال ها باعث می شود شخص بتواند به راحتی این کانال ها را حمل کرده و به مکان مورد نظر خود ببرد. وزن سبک باعث می شود به راحتی حمل و نقل شود و همچنین به سبب انعطاف پذیری آنها می توانید آن ها را فشرده کرده و در نهایت به سادگی کاهش حجم پیدا می کنند.

3-    نصب و پیاده سازی: کانال های خرطومی به راحتی نصب شده و سبب اینکه از وزنی کم و انعطاف بالایی برخوردار هستند می توانند به راحتی نصب شده و حتی در مکان های گوشه دار و زاویه دار هم به راحتی نصب شوند که از اتلاف وقت می کاهد.

4-    عمر مفید زیاد: لوله های خرطومی عمر طولانی دارند و می توانند سالیان زیادی به طور مفید بازدهی داشته باشند. این کانال ها عمر بالایی در هر شرایطی دارند به طوری که اگر در شرایط دمایی بالا از آن استفاده شود باز هم عمر طولانی دارند و یا اگر در مجراهایی که امکان آتش سوزی بالا است قرار بگیرد نه تنها عایق آتش سوزی است بلکه این شرایط باعث کاهش طول عمر آن نمی شود.

5-    سطح داخلی:  سطح داخلی این لوله ها صاف و سیقلی است و مانع از رفت و آمد جریان هوا نمی شود و برای جریان هوا مقاومت ایجاد نمی کند.

6-    عایق بندی: کانال فلکسیبل دارای ساختار های مختلفی هستند که در شرایط مختلفی از جمله حرارت بالا، دمای بالا، محیط رطوبتی و آبی، فشار بالا، محیط دارای میدان مغناطیسی و غیره دوام آورده و کارایی خوبی دارند. این کانال ها عایق بندی خوبی دارند و برای انواع شرایط قابل استفاده اند.

7-    مقرون به صرفه: کانال های فلکسیبل دارای قیمت مناسبی هستند. این کانال ها دارای عمر مفید و طولانی هستند و هر کدام تحت شرایط خاص و در انواع پروژه های ساختمانی و صنعتی کاربرد دارند.

8-    تنوع طراحی: کانال های فلکسیبل دارای تنوع طراحی زیادی بوده و با توجه به نوع پروژه نیز قابل انتخاب هستند. کانال های فلکسیبل در همه جا کاربرد دارد. حتی به عنوان مکنده و دمنده در کارخانه های صنعتی بزرگ نظیر تولید سرامیک و تولید سیمان کاربرد دارد. تنوع طراحی این کانال ها باعث شده است در انتخاب آنها با شناخت جنس و کارایی به طور دقیق عمل شود.


9-    استفاده در محیط های روباز: استفاده از این کانال های فلکسیبل در محیط های روباز نیز امکان پذیر است می توانید در محیط های روباز آن ها را به خوبی بدون هیچ گونه محافظی قرار بدهید و در نهایت خواهید دید که به سبب عایق بودنشان ذره ای آب، حرارت و غیره باعث تداخل در نحوه عملکردشان نمی شود.

 

کاربرد کانال فلکسیبل

 

کاربرد کانال فلکسیبل

کانالهای فلکسیبل کاربرد های فراوانی در صنعت ساختمان دارد. از جمله کاربرد کانال فلکسیبل می توان به استفاده از آن در اتاق های پزشکی، اتاق های اداری، سالن های کنفرانس و سالن های مختلف اشاره کرد. این کانال ها در ساختمان های چندین طبقه نیز قابل استفاده است. تنوع و انواع و سایز های کانال ها به گونه ای است که می توان در هر قسمت از پروژه با توجه به شرایط مختلف استفاده نمود. کانال های فلکسیبل الاستومری که از جنس های nbr و ifd است و دارای شش متر طول در هر بسته است می توان در مواردی چون دستگاه های داکت اسپیلت و تهویه هواهای مکان های مختلف استفاده نمود.

 

قیمت کانال فلکسیبل

برای اینکه بتوان از قیمت دقیق کانال فلکسیبل اطلاع پیدا کنید می توانید از طریق راه های ارتباطی مندرج در وبسایت با ما تماس بگیرید. در واقع عواملی که بر قیمت کانال های کولر فلکسیبل تاثیر دارد جنس آن ها اعم از آلومینیومی و برزنتی و نسوز و غیره است. هر کدام از این کانال ها با توجه به شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرند و چنانچه در این خصوص نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد قیمت فلکسیبل دارید می توانید از طریق تماس با ما با مشاوران ما صحبت کنید.

 

کانال های فلکسیبل آلومینیومی

کانال های فلکسیبل که از جنس آلومینیوم هستند در موارد مختلفی از جمله انتقال هوای سرویس های بهداشتی، تهویه هوای انشعابات بزرگ و اگزاست فن ها و غیره استفاده می شود. مهم ترین ویژگی کانال فلکسیبل آلومینیومی می توان به دو لایه بودن آن اشاره کرد. دو لایه بودن کانال سبب می شود عایق خوبی در برابر آب و حرارت باشد که در شرایط خاص از آنها استفاده می شود و بسیار بادوام هستند.


کانال pvc فلکسیبل برزنتی

این کانال ها که از یک رشته pvc ساخته شده اند در صنعت های تخصصی مانند هوایی، معدن ها و اتومبیل سازی کاربرد دارد. جنس آن ها به صورت pvc و سیم مفتول است. این کانال ها در برابر پاره شدن عایق هستند و عمده کار آنها انتقال هوا در مکان های سخت است.

 

کانال فلکسیبل عایقدار

 

کانال های فلکسیبل عایق دار

کانال های فلکسیبل عایق دار هستند و در مکان های مختلف چون سیستم های تهویه سرویس بهداشتی، سیستم های تهویه و غیره کاربرد دارد. این کانال های فلکسیبل عایق دار می توانند در مکان های مختلف و تحت شرایط خاص دمایی هم استفاده بشوند. عمده ترین کانال های فلکسیبلی که در صنعت استفاده می شوند کانال های عایق دار هستند. این کانال های عایق دار دارای دو لایه هستند که می تواند رشته pvc یا جز آن باشد. کاربرد فراوان آنها باعث شده در اولین انتخاب قرار بگیرد.


کانال کولر فلکسیبل

کانال های کولر فلکسیبل نیز وجود دارند. آنها دارای جنس های مختلف هستند و به همان نسبت دارای قیمت های مختلف می باشند. جریان هوای سرد به خوبی و با سرعت مناسب در آنها رفت و آمد می کند و با شرایط مختلف دمایی، فشار و ضربه و آب سازگار است. لذا آنها با انعطاف پذیری که دارند می توانند در هر قسمتی از خانه ها، سالن ها و اتاق های مخصوص استفاده بشوند. این کانال های کولر قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارند و در مکان های مختلف قابل استفاده است.


انواع کانال فلکسیبل

کانال فلکسیبل دارای انواع مختلفی است و با توجه به شرایط مختلف تهیه و تولید شده است. از انواع کانال فلکسیبل می توان به کانال های فلکسیبل آلومینیومی، کانال های فلکسیبل عایق دار IFD  و الاستومری ، کانال های فلکسیبل نسوز، کانال های فلکسیبل با روکش pvc، کانال فلکسیبل با روکش ضد سایش اشاره کرد. کانال های فلکسیبل انواع گوناگونی دارند و بر اساس جنس، قیمت، شرایط قابل استفاده و متراژ قابل دسته بندی هستند.

آیا مایل هستید مشاوران ما با شما تماس بگیرند ؟

اینجا اقدام نمایید

لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد