کانال فلکسیبل

دريافت قيمت بازگشت

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

کانال فلکسیبل

 

کانال های فلکسیبل خرطومی با لوله های خرطومی STI و تولید آن در کشور:

در دنیای مدرن امروز ساختمان ها حجم بالایی سیم را مصرف می کنند بنابراین جهت محافظت، افزایش عمر و کاهش هزینه های مربوطه، تاسیسات نیازمند کانال هایی به نام کانال فلکسیبل می باشد کانال فلکسیبل در انواع گوناگونی طراحی و تولید می شوند که هر کدام دارای فواید و مزایای گوناگونی برای مصرف کننده می باشند
شرکت سامان تهویه ایرانیان (STI) از سال 1388 تاکنون در زمینه کانال های فلکسیبل خرطومی انتقال هوا (لوله خرطومی فلکسیبل) مشغول به فعالیت بوده و در همین راستا موفق به تولید انواع کانال های فلکسیبل خرطومی با برند تجاری STI در کشور گردیده است و هم اکنون در کارخانه خود و در فضایی بالغ بر 3.000 مترمربع واقع در شهرک صنعتی شمس آباد قادر به تولید نمودن روزانه بیش از 4.000 مترطول از کانال های فلکسیبل خرطومی (لوله های فلکسیبل انتقال هوا) در سایزها و مدل های گوناگون (از سایز "3 الی "24) می باشد.
این شرکت نیز توانایی تولید کانال های فلکسیبل لوله خرطومی (لوله های خرطومی انتقال هوا) با هر نوع و مدل پیشنهادی از سوی کارفرمایان و مشتریان محترم را دارد.

 

کانال فلکسیبل چیست؟  
کانال های فلکسیبل در حقیقت نوعی لوله های منعطف و در جنس های گوناگونی هستند که در بسیاری از پروژه های کانال کشی دستگاه های داکت اسپیلت، فن کویلهای سقف و انواع انشعاب های اصلی و فرعی در تهیه محیط و غیره به کار می روند در واقع از آنها به عنوان محافظ برای جلوگیری از ایجاد آسیب به تشکیلات و کابل های پروژه های ساختمانی و تاسیساتی استفاده می شود که در ادامه بیشتر با این نوع کانال ها و کاربرد هایشان آشنا می شویم.

کانال های فلکسیبل بر چه اساسی تقسیم بندی می شوند؟
کانال های فلکسیبل را می توان بر اساس شکل هندسی و جنس دسته بندی کرد در این نوع دسته بندی هر یک از مدل ها دارای ویژگی و کاربرد های متنوعی هستند. کانال های فلکسیبل بر اساس شکل ظاهری به دو دسته چهارگوش و گرد و از نظر جنس به سه دسته گالوانیزه، پیش عایق و پارچه ای دسته بندی می شوند.

انواع کانال های فلکسیبل از نظر شکل ظاهری:


مزایا و معایب کانال های چهارگوش:
در خصوص مزایا می توان به عدم نیاز تجهیزات گران قیمت، سرعت بالا در اجرا، سهولت در طراحی و قیمت بسیار مناسب اشاره کرد. و در مقابل دارای معایبی مانند: کمبود فضا، وزن سنگین و احتمال نفوذ گرد و غبار به داخل کانال اشاره کرد.


مزایا و معایب کانال های گرد:
ظاهر گرد این نوع کانال ها سبب برتری آنها در مقایسه با کانال های چهارگوش می باشد در حقیقت این دسته فروش بسیار بیشتری در مقایسه با کانال های چهار گوش دارد و این تفاوت به دلیل مزایای فراوان در مقابل معایب اندک می باشد.
در خصوص مزایا می توان به مواردی چون: وزن و حجم بسیار اندک، ظاهر زیبا و مستحکم، تنوع در جنس استیل و آلومینیوم، عدم نیاز به بست و آویز در مقایسه با کانال های چهارگوش، کاهش صدا در حمل و نقل، عدم افت فشار و غیره اشاره کرد.
کانال های گرد دارای هزینه بالا، سرعت عمل پایین و تعمیرات بسیار سخت می باشد که این سه مورد در این نوع کانال عیب و چالش محسوب می شود.

 

انواع کانال های فلکسیبل خرطومی STI (کانال خرطومی فنردار انتقال هوا) عبارت است از:
کانال فلکسی عایق دار الاستومریک با روکش فایبرگلاس نخ دار (170 میکرون)
کانال فلکسی عایق دار الاستومریک با روکش آلومینیومی ساده
کانال فلکسیبل عایق دار الاستومریک با روکش PVC تقویت شده
کانال فلکسیبل عایق دار فشرده مشک رنگ (لوله فلکسیبل PL)
لوله فلکسیبل عایق دار فشرده سفید رنگ (لوله فلکسیبل IFD)
لوله فلکسیبل عایق دار پلی استر ساده
کانال خرطومی فلکسیبل عایق دار پشم شیشه
کانال خرطومی فلکسیبل برزنتی مسلح نخ دار
کانال فلکسیبل کومبی با روکش PVC
 کانال فلکسیبل آلومینیومی ساده

لازم به ذکر است عایق های به کار رفته در پروسه تولید کانال های فلکسیبل الاستومریک این شرکت از نوع عایق های الاستومریک با برند STI Flex بوده و این شرکت موفق به اخذ معتبرترین استانداردهای داخلی و خارجی از جمله گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات وزارت راه، مسکن و شهرسازی، ASTM E84، UL، BS 476 و ... برای عایق های الاستومریک گردیده است.
همچنین آلومینیوم به کار رفته در تمامی مدل های لوله های فلکسیبل خرطومی STI (کانال فلکسیبل) این شرکت از جنس آلومینیوم خالص بوده که دارای عمر مفید بالا، مقاومت در برابر پارگی، مقاومت در برابر آتش و .... در مقایسه با نمونه های متفرقه در بازار می باشند که آلومینیوم اغلب آن ها از جنس متالایز (رنگ آلومینیوم) می باشد. آلومینیوم متالایز به راحتی آتش می گیرد، عمر مفید آن در مقایسه با آلومینیوم خالص بسیار پایین تر بوده و به راحتی آسیب پذیر است. متأسفانه در سال های اخیر و به دلیل اوضاع نامناسب اقتصادی و همچنین کاهش دادن قیمت بهای تمام شده کالا شده، برخی از سودجویان از آلومینیوم متلایز یل رنگ آلومینیوم استفاده می نمایند که از لحاظ اقتصادی و ریالی بسیار ارزان تر از آلومینیوم خالص می باشد. در پروژه های بزرگ نظیر؛ مال ها و مراکز اداری و تجاری، هتل ها و مراکز تفریحی، بیمارستان ها و ... از کانال های خرطومی انتقال هوا، بیشتر برای انشعاب گرفتن از بدنه اصلی کانال های گالوانیزه و یا کانال های پلی اورتان استفاده می شود که اگر طول مسیر کانال کشی تا دریچه بیشتر از 30 الی 40 سانتیمتر باشد می بایست حتما از مدل های لوله های فلکسیبل عایق دار مانند؛ کانال فلکسیبل الاستومری، لوله خرطومی عایقدار پلی استر و یا لوله فلکسیبل پشم شیشه، کانال خرطومی با عایق فشرده PL و یا IFD استفاده گردد.
در پروژه های مسکونی و کوچک تر که اغلب از دستگاه های داکت اسپیلت برای هوادهی محیط استفاده می شود، جهت انجام عملیات کانال کشی از کانال خرطومی و یا لوله فلکسیبل یا لوله خرطومی استفاده می کنند که برای مسیر رفت (دهش) از مدل های عایقدار مانند؛ لوله کانال فلکسیبل الاستومری، کانال خرطومی پلی استر، لوله فلکسیبل پشم شیشه، کانال فلکسی PL، لوله خرطومی فلکسی IFD استفاده می شود و برای مسیر برگشت و یا مکش از مدل های کانال فلکسی برزنتی، کانال خرطومی کومبی یا لوله کمبی، کانال خرطومی آلومینیومی ساده استفاده می گردد. کانال های فلکسی خرطومی انتقال هوا برای کانال کشی پروژه های بزرگ جهت انشعاب گیری از کانال های اصلی و برای پروژه های کوچکتر به عنوان جایگزین کانال های چهارگوش گالوانیزه و پلی اورتان، بهترین گزینه به شمار می آیند که دلایل این موضوع را می توان در ذیل بررسی نمود:


1-    سرعت بسیار بالا در نصب و اجرای کانال های فلکسی خرطومی
2-    عدم وجود صدا در حین نصب و اجرای لوله های فلکسیبل خرطومی
3-    قابلیت استفاده در فضای کم و پر پیچ و خم که امکان استفاده از کانال های چهارگوش
وجود ندارد
4-    هوادهی بالا به دلیل سطح دورانی و دایره ای شکل این نوع از کانال های انتقال هوا
5-    مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی
6-    دارای تنوع بالا (بیش از 7 مدل عایق دار و 3 مدل بدون عایق)
7-    دارای موارد مصرف گوناگون (انشعاب گیری، به عنوان کانال اصلی، تخلیه هوا و گرد و غبار و ...)
8-    تنوع در سایز بندی و دارای اندازه و ابعاد گوناگون (از سایز "3 الی "24 – 7.5 الی 60 سانت)
9-    و ...

مزایای کانال فلکسیبل:
آنچه سبب فروش کانال فلکسیبل می شود مزایای فراوان و رفع عیب و کمبود در کانال های مشابه می باشد.


 بدنه ای از جنس آلومینیوم:  
بدنه کانال فلکسیبل بسیار نقش مهمی در جذب مشتری دارد در واقع این کانال ها با وجود 2 لایه روکش آلومینیوم و 4 لایه روکش پلی اتیلن از نفوذ آب و اشعه مضر خورشید به داخل جلوگیری می کنند علاوه بر آن کانال ها نوعی عایق حرارتی به شمار می آیند. که این نکته به جهت افزایش عمر کابل ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

انعطاف پذیر:
انعطاف پذیری در کانال های فلکسیبل به دلیل افزایش قدرت مانور و توانایی بکار گیری در هر مکانی حائز اهمیت می باشد.


سطح صاف:
سطح صاف درون کانال سبب پاک و تمیز بودن سطح و البته مانع ورود هر گونه گرد و غبار به داخل کانال می شود. لازم به ذکر می باشد که گرد و غبار سبب افزایش هزینه های عملیاتی می شود در نتیجه سطح صاف سبب کاهش هزینه های عملیاتی در پروژه های می شود.


مقاومت بالا:
مقاومت بالای کانال ها در برابر نور خورشید، پارگی و نفوذ گرد و غبار سبب فروش بالای آنها در بازار می شود.


وزن سبک:
سرعت بالا در نصب و راه اندازی و استفاده آسان از آنها در محیط های گوناگون به دلیل وزن سبک می باشد. وزن سبک سبب می شود تا کانال های فلکسیبل هرگز به ساپورت و یا نگهدارنده نیاز نداشته باشند.


 عمر بالا:
در حقیقت کانال ها متشکل از چندین لایه به شرح: 2 لایه آلومینیومی، 4 لایه پلی اتیلن و 1 لایه پشم مرغوب می باشد پس در نتیجه با چنین روکش هایی عمر مفید کانال ها افزایش می یابد.

ویژگی کانال فلکسیبل:
آنچه کانال های فلکسیبل را در بین رقبا متمایز می نماید ویژگی های منحصر به فرد آنها می باشد. بدین خاطر در ادامه به ویژگی های کانال فلکسیبل پرداخته می شود.


- سرعت بالا در نصب و راه اندازی
- سرعت بالا در تعمیر و بازسازی بخش های آسیب دیده کانال
- سهولت در برش و تکه کردن کانال های فلکسیبل
- هزینه اندک در تهیه و دسترسی آسان
- تناسب در فشار داخلی و بیرونی
- ظاهر شیک و زیبا
- دارای خواص آنتی باکتریال
- دارای استاندارد های بین المللی و داخلی
- توانایی استفاده در هر محیط و پروژه ای
- وجود عایق حرارتی در بدنه داخلی

 

علت استفاده از کانال های فلکسیبل:
امروزه کانال های فلکسیبل جایگزین کانال های سنتی شده اند در واقع این نوع جایگزینی به دلیل معایب فراوان کانال های سنتی و مزایای کانال فلکسیبل می باشد در واقع شرکت های سازنده برای رفع نیاز مشتری اقدام به تولید چنین کانال هایی کردند.
- سرعت نصب و راه اندازی در کانال های سنتی بسیار بالا و زمان بر می باشد.
- تعمیر در کانال های سنتی بسیار کند انجام می شد.
- طول عمر اندک
- کانال های سنتی در مقایسه با کانال های فلکسیبل طول عمر پایینی دارند.
- نحوه انبار سازی و نگهداری کانال های سنتی دشوار می باشد.
- کانال های سنتی زیست تخریب پذیر هستند و سبب آلودگی صوتی در محیط می شوند.
- میزان هزینه برای خرید کانال فلکسیبل به مراتب پایین تر از کانال های سنتی می باشد.    شرکت سامان تهویه ایرانیان (STI) بسیاری از پروژه های بیمارستانی، فرودگاه ها، مراکز و مجتمع های اداری و تجاری، تفریحی و فرهنگی، دانشگاه ها، وزارت خانه و ... را در سطح کشور تأمین و انجام داده است که همگی آن ها از پروژه های عظیم، ملی و معتبر کشور بوده و می توان به پاره ای از این پروژه ها در ذیل اشاره نمود:


بیمارستان اعصاب و روان شیراز
بیمارستان شریعتی تهران
بیمارستان شهید باهنرکرج
بیمارستان فیروزآبادی شهرری
بیمارستان کودکان مفید تهران
بیمارستان شهید رجایی کرج
بیمارستان شهداء تجریش
بیمارستان ضیائیان اسلام شهر
شرکت داروسازی هریس نائین
شرکت داروسازی نانو ژاو دارو
کارخانه داروسازی داروپخش
شرکت پارس دارو
شرکت داروسازی ارس بازار
فرودگاه بین المللی امام خمینی
هتل بین المللی اسپیناس تهران
هتل پارس اهواز
هتل بین المللی پالاس کیش
هتل لوتوس کیش
بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی
بیمارستان تخصصی 200 تختخوابی نور شهریار
بیمارستان تخصصی 160 تختخوابی لاهیجان
بیمارستان فوق تخصصی میلاد تهران
بیمارستان فوق تخصصی باهر (خ جمهوری)
بیمارستان طالقانی ولنجک
بیمارستان فوق تخصصی قلب جماران
بیمارستان تخصصی مطهری تهران
بیمارستان فوق تخصصی امام رضا (ع)
پروژه تجاری و تفریحی نگین مازندران
پروژه فرهنگی و تفریحی باغ موزه تهران
پروژه تجاری، تفریحی کوروش تهران
پروژه بزرگ تجاری و تفریحی پالادیوم
پروژه تجاری و اداری رویال سعادت آباد
پروژه تجاری و تفریحی سون سنتر تهران
پروژه تجاری و تفریحی سون سنتر اصفهان
پروژه تجاری و تفریحی سون سنتر کرمان
برج های طلایی کیش

کلمات مشابه:
کانال فلکسیبل خرطومی، لوله خرطومی، لوله فلکسی، لوله فلکسیبل، داکت خرطومی، داکت فلکسیبل، کانال های خرطومی فنردار، کانال های خرطومی فلکسیبل، کانال های فلکسیبل خرطومی، لوله های خرطومی، کانال فلکسیبل الاستومری، کانال خرطومی الاستومری،
کانال فلکسی کومبی، کانال فلکسی کمبی، لوله الاستومری، لوله الاستومریک، کانال فلکسیبل الاستومریک، داکت فلکسیبل فنردار، داکت فلکسیبل و ... .

مطلب فوق را میتوانید از طریق تلگرام با دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید

سوال خود را در اين قسمت مطرح كنيد